ALGEBRA/GEOMETRY
Sunday, May 15, 2011
DUE: Monday, May 23
Complete two similar, grocery items page.
Explain in detail which is the better deal. Differentiate between price/unit volume and price/unit weight. Which makes more sense for your grocery item?
No comments:
Post a Comment
Newer Post
Older Post
Home
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment